The Prostory Revival poprvé v Mladé Boleslavi

The Prostory Revival poprvé v Mladé Boleslavi

Posted by

Experimentální seskupení The Prostory Revival vystoupili 3. prosince poprvé v Mladé Boleslavi. Po neblahých zkušenostech z minulosti, se Prostory rozhodli změnit své realizování koncertů, proto byl U – Turn Pub skvělou volbou. V jeden večer došlo ke propojení obrazu, poesie a hudby.

Tradiční koncertní prostor U-Turn Pubu se nacházel v netradičním hávu. Celé pódium bylo potažené zvláštním plátnem, které zakrývalo muzikanty. Skrze díry měl posluchač možnost sledovat básníka v akci. Na boční straně je dýmak. Ten díky světlům dokresluje atmosféru a celkově posilňuje audiovizuální prožitek přihlížejícího.

The Prostory Revival
The Prostory Revival
Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Lidé začínají pomalu přicházet. Kytarista Josef Horváth a správce elektronického podkladu Oldřich Navrátil, míří ke svým nástrojům. Noisová hudba se ozývá s reproduktorů. První host vchází na pódium. Básník Ticho stojí před mikrofonem a probouzí své mluvené slovo. Brána do neznáma se otevírá. Lidé jsou do ní nemilosrdně vtlačeni.

»» Kompletní FOTOGALERIE z akce ««

The Prostory Revival si pohrávají s myslí diváka

Zakrytá scéna dělá své. Představivost diváků pracuje na plné obrátky. Recitované slovo se opírá o společenské otázky, politiku, co bylo, je a bude. Některé řádky jsou naschvál zaklíčované, aby člověk byl nucen přemýšlet.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Zdeněk Sedlář, kytarista z kapely Durmančiny bylinky, usedá po boku Josefa Horvátha. Svojí kytarou hraje ve vysokých tónech a v určitých pasážích experimentálně vybrnkává. Další host, Václav Kořínek, svým hrdelním zpěvem dělá poezii poutavější. Z druhého mikrofonu se ozývají skřeky, šepot, ale také i hluboký zpěv. Píšťala v rukou Karla Brauna dotváří zvukovou paletu. Diváci soustředěně sledují dění.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Záhadný básník Vincent krouží po prostoru, v rukou třímá vonné tyčinky. Místy nesourodě tančí pod vlivem slov, čímž probouzí ducha performance. Jeho básně mají psychotičtější charakter. Svojí osobnost promítá do svých pohybů. Hudba mění v průběhu svoji podobu, od noisu až po post-rock.

Texty plné obrazotvornosti

Malíři se dostávají ke štětcům. Oba čarují po plátně. Tereza Srostlíková maluje obličeje, kde nejvýraznějším prvkem jsou oči. Jednotlivé prvky se následně propojují. Dosy Doss z Chaos company naopak vytváří obrazce tvořené s dlouhých linek, které připomínají známého malíře Edvarda Munche či artworky kapely Radiohead.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

The Prostory Revival nabídli boleslavskému publiku netradiční podívanou. Obraz, zvuk a slovo se neslo pátečním večerem. Hostující umělci spolu s boleslavskými, předvedli alternativní podívanou plnou úžasu.  

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google +

5/5 - (10 votes)

Komentáře

Leave a Reply