Prague Conspiracy

Prague Conspiracy zavítali do Účka

Posted by

Boleslavští punkeři se 16. prosince spojili a společně podpořili dvě pražské rock ‚n‘  rollové formace v U-Turn Pubu. Time Shifters cestovali s posluchači časem a Prague Conspiracy dostávali svojí hybnou rockovou vlnou do varu. Energie postupem večera dosahuje svého maxima. Prostory Účka se otřásají v základech.

PRAGUE Conspiracy
PRAGUE Conspiracy
Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Staré Město je ponořeno v tichu. Náměstí přechází pouze pár jedinců. Pouze v zatáčce na konci, u hradu, to žije. Zapřísáhlí punkáči míří svojí širokou chůzí na jediné možné místo, zvedají pomyslné víko od pandořiny skřínky, čímž se ocitají na místě, kde jednotka času neexistuje.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Rock ‚n‘ rollové klání startuje pětičlenné seskupení Time Shifters, které zdárně cestuje časem a přináší známé i neznámé songy od The Velvet Underground, T. Rex nebo Rose Tattoo. V průběhu svým posluchačům servírují písně i z jejich debutového EP Space-Time Noise.

Time Shifters umí okouzlit posluchače

Lidé se dostávají do varu, slova zpěvačky Karolíny Oláhové pomáhají: ”Pojďte se s námi potit. Chci tady vidět propocené škodovky„. První řada ve velkém vzdává holt kapele. Kytaristé Vasilis Nikolos a Marek Gažar vokály podporují zpěvačku a svým kytarovým umem tvoří hybné punkové prvky.[signinlocker]

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Basák Pavel Chaloupecký upevňuje melodii a bubeník Aleš Pechar stanovuje rytmus celé kapely. Po vytleskaném přídavku, píseň “Fire” zakončuje první mezník večera. Time Shifters do puntíku splnili úděl předkapely, diváci jsou navnaděni na další chod.

»» Kompletní FOTOGALERIE z akce ««
»» PRAGUE Conspiracy ««
»» Time Shifters ««

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Stísněné prostory Účka dosahují svého maxima. Lidé se tlačí při vstupu a čekají až někdo odejde, aby zaujali jeho místo. Láhev whisky koluje v davu, konzumace piva roste. Zlatý hřeb večera, Prague Conspiracy, vchází na scénu.

Prague Conspiracy přínášejí snůžku rockové zábavy

Slova se ujímá zpěvačka Aneta Galisová, která letos v listopadu oslavila 5. leté vyročí vystupování s kapelou. Její hlas dojímá, baví a zanechává některé přihlížející v údivu. Posluchači se přizpůsobují jednotlivým skladbám, při energických burácejí, zatímco při klidnějších plynou v davu.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Ucho fanouška zachytí známé hity z posledních dvou desek – Renegades a Inner Game. Ve skladbě “Crazy You” exceluje basa v rukou Matěje Vašků, ta svým podmanivým rytmem snadno utkvívá v paměti. “Time Like These” je stavěna na pohodovější atmosféře s pořádným rockovým nábojem.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Díky nekončícímu přívalu lidí panuje v koncertním prostoru obrovské horko. Dokonce dochází i k poctivému crowdsurfingu, kdy jeden z diváků “surfuje” po ostatních, ty ho rukama nad hlavou přidržují. Na coveru písně “Bad Reputation” od Joan Jett, je spolu s vokály nejvýraznější dravá kytara Kuby Siňora. Bubeník Martin Smrkovský po celou dobu udržuje nepřetržitý pompézní rytmus.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

 Lidé si uvědomují přicházející konec vystoupení a tak svou energii vyčerpávají s větším nasazením. Jakmile zazní vytleskaná “Lazy”, Prague Conspiracy mizí ze scény. Závěr večera je v rukou Dj Skinnyboy, který servíruje jednu kytarovou pecku za druhou. [/signinlocker]

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google +

4.7/5 - (11 votes)

Komentáře

Leave a Reply