Mikuláš na Staroměstském náměstí

Mikuláš na Staroměstském náměstí

Posted by

Uplynul necelý týden a Staroměstské náměstí zažilo další předvánoční podívanou. Opět byla událost věnována těm nejmenším. Mikuláš spolu se svojí tradiční bandou rozdávali smích a radost. Ulice Mladé Boleslavi byli 5. prosince doprovázeny řehtáním čertovského řetězu.

»» Kompletní FOTOGALERIE z akce ««

Tradiční akce Mikuláš na Staroměstském náměstí přilákala velký počet lidí. Náměstí se dočkalo mírných změn. Velké pódium bylo situované před morový sloup a stánky byly uceleně rozmístěny po prostoru. Známá vůně svařeného vína se opět linula vzduchem. Kelímky s horkou tekutinou skvěle posloužily v tomto mrazivém počasí.

Mikuláš na Staroměstském náměstí 2
Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Vánoční osvětlení napomáhá nastolit správné adventní pondělí. Lidé netrpělivě čekají a pozorují dění na pódiu. Dobu čekaní zpříjemňují vánoční koledy vycházející s nedalekých reproduktorů. Děti s neurčitým pohledem sledují své rodiče a netuší co je vlastně čeká. Některé mají na hlavě čertovské rohy, čímž dávají humorně najevo svoje celoroční chování.

Mikuláš s čertem byli hvězdami večera

Pěvecký sbor Ptáčata v roztomilém seskupení sečkává za mikrofonem. Mikulášovské čepičky budí smích u diváků. Sbor zpívá písničky a recituje basničky, které budí u rodičů obdiv. V davu je také primátor města Raduan Nwelati, jenž sleduje dění. Událost si následně zachycuje na svůj telefon.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Poté přichází na pódium anděl. Ten komunikuje s dětmi a spolu s nimi volá Mikuláše. Jakmile volání nabyde své největší inteznity, zjeví se Mikuláš na terase hotelu Věnec, kde má celé naměstí na dosah ruky. Proud magie začíná fungovat. Nic netušící nejmenší sledují dění s otevřenou pusou. Uběhne necelá minuta a Mikuláš se objevuje po boku anděla.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Tím svolávání pohádkových postav nekončí. Chybí čert spolu s dalšími anděli. Proto Mikuláš otevírá nebeskou bránu a vítá další okřídlené. Světelné reflektory krouží po náměstí. Lidé směřují svůj zrak na radnici za doprovodu rajské hudby. Náhle se objevují dva andělé na římse, kteří se formou letu přibližují za davem. Let se zdařil. Andělé jsou na cestě.

Opět byla událost věnována těm nejmenším

Jakmile je sestava kompletní, míří vstříc davu. Za pochodu komunikuje s lidmi a dětem rozdává sladkosti za básničku. Některým dětem se naskýtá možnosti si zařehtat čertovým řetězem či oklepat kabát plný blech. Děti se sice bojí, ale pamlskem je pro ně dostačující motivací k činu.

Ústřední triem se staly známe tváře z rádia Kiss v čele Jiří Štěpánkem coby čertem. I přes teplotní mráz, bylo Staroměstské náměstí plné lidí, kteří přišli tuto událost oslavit s městem. Teď už jen zbývá počkat necelý rok na další mikulášskou nadílku.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google +

5/5 - (11 votes)

Komentáře

Leave a Reply