Otevření holičství Le Barber

Slavnostní otevření holičství Le Barber

Posted by

Nové gentlemenské holičství Le Barber se otevřelo veřejnosti v pátek 2. prosince. S novým majitelem bývalé galanterie přichází i nový koncept, který Mladá Boleslav postrádala. Konečně pánové mají své pravé útočiště, kde mohou bezelstně trávit čas s lidmi podobného ražení.

Zatímco čtvrtek byl věnován dámám, pátek se nese v duchu gentlmenském. Le Barber, malé, útulné holičství na konci Staroměstského náměstí, vítá pánské pokolení k sobě. Je pátá hodina odpolední. Tma se začíná pomalu zabydlovat v ulicích. Proud mladých mužů míří na předem dané místo. Dnes se otevírá holičství, jež je právě jim věnováno. 

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Po vstupu dovnitř uši zachytí známé písně Beatles, které neposedně krouží na gramofonové desce. Na velkém letitém stole se povalují fotografie známých osobností, ať už z řad historických, tak i popkulturních. Hned vedle leží rozsáhlý výběr rumů a whisky – Captain Morgan, Jack Daniels či Diplomatico spolu s hromadou starých desek.

»» Kompletní FOTOGALERIE z otevření salónu ««

Le Barber vítá Mladou Boleslav ve velkém

Hned naproti je další stůl menšího vzrůstu, kde si mohou hosté nabídnout něco k snědku. Poblíž se nachází knihovna s různorodou literární paletou – Remarque, Hašek, George, R. R. Martin a gramofon. V přední části za výlohou, stojí velké zrcadlo a umyvadlo. Poděl jsou rozmístěné praktické předměty v čele s břitvou.

Jakub Klapač na Le Barber: „“K holičství jsem se dostal pomocí facebooku. Dlouho jsem se chtěl nechat oholit břitvou. Konečně mám příležitost. Většina holičství tohoto ražení sídlí v Praze, ale žádné není v Mladé Boleslavi. Jsem rád, že tu něco takového je.““

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Počáteční diskuze pánů se stáčí na téma chuť alkoholu, každý v ruce třímá sklenici s panákem dle výběru. Samotná rozmluva skvěle zapadá do dobově vypadajícího interiéru. Ačkoliv je patrné, že prostor není ve svém plnohodnotném hávu, jeví se v očích kolemjdoucího jako hotový. Další lidé přicházejí.[signinlocker]

Lidé z ulice sledují dění přes výlohu 

Oficiální start události je protkán humornou scénkou pod taktovkou pánů – Kotlaba a Herman, kteří jsou známými tvářemi boleslavského gymnázia. Herman se stává na krátký okamžik fiktivním holičem a Kotlaba ztělesňuje prvního zákazníka. Světla se zhasínají a dílo je dokonáno. Kotlaba dostává na hlavu paruku a se svým nespokojeným výsledkem opouští holičství.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Majitel Miroslav Fadrhonc zasvěcuje přihlížející do tajů svého řemesla. Ukazuje jak se brousí břitva či jak by si měl právoplatný holič počínat. První zákazník večera usedá na křeslo a Fadrhonc mění svá slova v činy.

Vize Miroslava Fadrhonce: „“Chci z Le Barber udělat pořádný pánský klub, kde budu pořádat různé tématické večery – zasvěcení do historie gentlemenství, povídání o motorkách nebo jen sledování fotbalu. Postupem času se z toho stane spolek gentlemanů, kam ženy nebudou mít přístup““

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Nejdříve bere holící strojek, jímž holí drsně porostlé tváře. Následně dělá drobné úpravy. Jakmile je vše hladké, roztírá holící pěnu a dává se do díla. Tento proces několikrát zopakuje dokud tvář dostatečně nevyniká. Vlasovou stylistiku si bere na starost kadeřník David, jenž bude po boku Fadrhonce, působit v Le Barberu. David stříhá podle nejaktuálnějších trendů, ze zákazníka se po finální přeměně stává lev salónů.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Holičství Le Barber zavádí nový trend. Muži konečně mají své správné útočiště. Nemusí poslouchat ženské štěbetání. Nemusí listovat v dámských magazínech. Okusí whisky, zaposlouchají se do nestárnoucí hudby a svůj výpěstovaný knír si nechají směle odstranit ostrou břitvou.  [/signinlocker]

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google +

5/5 - (10 votes)

Komentáře

Leave a Reply