Jana Kirschner

Jana Kirschner příchazí do Škoda Muzea

Posted by

Jana Kirschner vystoupí 1.11. v rámci turné „Takmer Sólo“ ve Škoda Muzeu

Jana Kirschner se po delší přestávce vrací na česká koncertní pódia. Na turné s názvem “Takmer Sólo” zpěvačka představí své největší hity své dvacetileté kariéry. Posluchači tak budou mít možnost si poslechnout skladbový průřez ze všech alb a zároveň jim do uší budou putovat známe kousky ze spolupráce s velikány – Petr Hapka a Michal Horáček.

Jana Kirschner

Jana Kirschner je slavná slovenská popová zpěvačka. Její sláva je rozprostřena hned na dvě přilehlé země – Česko a Slovensko. V roce 2007 se zpěvačka snažila zapůsobit na Velkou Británii, kde vydala své anglicky nazpívané album Shine. Ačkoliv nebyl úvod do zahraničí nijak závratný, v našich končinách počin Shine zapůsobil natolik, že následná tour nemohla nabrat konce.

Svoji popularitu si vydobyla svým druhým počinem V cudzom městě, za které získala ceny Hudebné akadémie ve dvou kategoriích: Umělec roku a Album roku. Zároveň v roce 1999 vyhrála v anketě Slávik v kategorii Zpěvačka roku a ve stejném roce byla zařazena deníkem Právo do seznamu 10 osobností roku. Svojí přítomností vyplnila chybějící místo na slovenské hudební scéně coby jako první dáma slovenského popu.

I přes relativně objemný hudební repertoár, se Jana Kirschner daleko více otevírá světu, ať už ve svých textech, tak i v samotném znění daného alba. Proto síla jejího vlivu nabírá na své velikosti a oslovuje větší věkovou kategorii posluchačů. Kirschner si je sice vědoma konzervativnosti hudební scény, ale nijak ji to nebrání objevovat vody neznáma.

Jana Kirschner je dámou slovenského popu

Jana KirschnerPoslední tři alba jsou toho připomínkou. V Krajině rovna se Kirschner upíná ke své rodné domovině. Barvitě líčí krajinu a dění ve vsi. Probouzí v posluchačovi city, které se mísí s osobním prožitkem. Ani album Moruša: biela není výjimkou, zde je dopad lidové tvorby daleko citelnější, nejen v textech, ale i v celkovém hudební aranžmá.

Prozatimně  nejnovější kousek Moruša: čierna přichází s novým konceptem autorky. Dlouholetý spolupracující producent Eddie Stevenson koketuje s prvky elektronické hudby, čímž uzavírá “experimentální” projekt zpěvačky. Třešničkou na dortu je remixovaná verze Morusa, kde písně z obou alb dostávají nový kabátek.   

O akci budeme následně psát reportáž, ve které bude uvěřejněná galerie s fotografiemi.

Janou Kirschner koncertní podívaná ve Škoda Muzeu nekončí. V listopadu Muzeum navštíví 2.11. oblíbená skupina The Tap Tap a ke konci měsíce 30.11.  držitelka dvou cen Anděl za rok 2015 Barbora Poláková. 

Vstupné: 450 Kč, galerie 350 Kč 

Vstupenky jsou k dispozici na recepci Škoda Muzea nebo v síti Ticketpro.

Více informací o událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google + .

5/5 - (4 votes)

Komentáře

Leave a Reply