Ivo Šmoldas a jeho cesty Na Karmeli

Ivo Šmoldas a jeho cesty Na Karmeli

Posted by

Ivo Šmoldas, básník a spisovatel, pobavil svým svérázným humorem 24. listopadu boleslavské publikum. Jeho mluvený projev se vtipně strefoval do problematiky každodenního života, politické situace či počasí.

Cesty Ivo Šmoldase
Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

»» Kompletní FOTOGALERIE z představení ««

Plný přednáškový sál netrpělivě sleduje dveře, kdy jimi projde známá tvář Iva Šmoldase. Jakmile je Šmoldas za katedrou, salva potlesku ho očekává. První příběhy se opírají o školní léta. Pamětníci se na sebe dívají s úsměvným pohledem ve tváři. Následuje osvětlení průběhu talkshow. Avšak je dost pravděpodobné, že se z toho posluchač stejně nic nedozví.

„“Rád odpovídám na otázky, protože ctím pravidlo upřímné odpovědi““

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

První otázka následuje: “Co dělají vaše kočky?”. Šmoldase dotaz pobaví a ve své hlavě začíná vytvářet odpověď. Kočkám je údajně 13 let, nic nedělají, když se probudí, jdou k misce nebo na píseček. Dále se dává do vysvětlování jejich budícího systému , drápají na restaurovanou skříň, čímž Iva důkladně probudí. Jakmile si zkontrolují, že mají potravu v misce, jdou spát.

Ivo Šmoldas barvitě vypráví o svém životě

Město Tábor má údajně zvláštní fluidum, vždy když tam kočky byly, tak se pozvracely. Smích z řad diváku doprovází tuto úsměvnou situaci. Poté se Ivo Šmoldas staví do role “veterináře”, radí jak úspěšně aplikovat tabletku kočkám, aniž by ji zavětřily. Bohužel technika není úplně úspěšná, protože kočky jsou chytřejší než metoda sama. 

„“Nemám rád žádné počasí, byl bych radši, kdyby žádné nebylo““

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Otázka číslo dva: “Máte rád zimu?”. Zima je ideálnější než léto. Šmoldasova manželka naopak dává přednost teplému klimatu. Nemusí totiž přecházet hranice Čech. Žena jezdí k moři, zatímco Ivo tráví volný čas na chatě u Temelínu, samozřejmě i s kočkami. Když se vedro jednou pustí do chalupy, nechce se mu ven. V zimě by taková věc byla dobrá, protože by ušetřil za topení.  

„“Dlouho jsem nebyl za exotickými národy a ani nemusím, protože oni jezdí za námi““ 

Další netradiční otázka přichystaná pro Iva Šmoldase, “Je všechno relativní?”, ho dostává lehce do úzkých. Pomalu stačí téma na politiku a komentuje Babišův systém elektronických plateb nebo rozčílení Sobotky. Také zaznívá nová glosa “O písmenu C”, která si bere na paškál ztrátu písmene v novém zákonu.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Na závěr předčítá glosu z ledna, týkající se soudního vyjádření o povinnostech očkování. Zaznívají poslední slova. Lidé tleskají a Šmoldas mizí ze scény.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google +

5/5 - (12 votes)

Komentáře

One comment

Leave a Reply