Rozsvícení vánočního stromku na Staromáku

Rozsvícení vánočního stromku na Staromáku

Posted by

Rozsvícení vánočního stromku je každoroční událost oslavující pravého ducha Vánoc která i letos dorazila do Mladé Boleslavi. 27. listopadu se boleslaváci mohli těšit slavnostnímu rozsvícení vánočního stromku na Staroměstském náměstí. Pěvecký sbor Paprsek a zpěvák Standa Hložek zpestřili celkové dění.

»» Kompletní FOTOGALERIE z rozsvícení stromu ««

Městem se line zvuk zvonů, které odbíjejí přícházející pátou hodinu večerní. Ulice jsou plné lidí mířících na Staroměstské náměstí. Někteří se snaží mermomocí nalézt volné parkovací místo v městě automobilů. I přesto všichni kráčí na náměstí za jediným možným cílem. Podívat se na slavnostní rozsvícení vánočního stromku a učinit tak první krok k vánočním adventním přípravám.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Jakmile návštěvník dorazí na Staroměstské náměstí, upře svůj zrak na dvě výrazná místa – na obrovský strom a rozlehlé pódium. Vůně čerstvého svařeného vína je téměř všude. Okolní stánky zažívají velký nával lidí. Někteří dávají přednost občerstvení, zatímco rodiče vybavují své ratolesti svítícími hračkami či čertovskými rohy.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google +

Komentáře

Leave a Reply