Rozsvícení vánočního stromku na Staromáku

Rozsvícení vánočního stromku na Staromáku

Posted by

Rozsvícení vánočního stromku je každoroční událost oslavující pravého ducha Vánoc která i letos dorazila do Mladé Boleslavi. 27. listopadu se boleslaváci mohli těšit slavnostnímu rozsvícení vánočního stromku na Staroměstském náměstí. Pěvecký sbor Paprsek a zpěvák Standa Hložek zpestřili celkové dění.

»» Kompletní FOTOGALERIE z rozsvícení stromu ««

Městem se line zvuk zvonů, které odbíjejí přícházející pátou hodinu večerní. Ulice jsou plné lidí mířících na Staroměstské náměstí. Někteří se snaží mermomocí nalézt volné parkovací místo v městě automobilů. I přesto všichni kráčí na náměstí za jediným možným cílem. Podívat se na slavnostní rozsvícení vánočního stromku a učinit tak první krok k vánočním adventním přípravám.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Jakmile návštěvník dorazí na Staroměstské náměstí, upře svůj zrak na dvě výrazná místa – na obrovský strom a rozlehlé pódium. Vůně čerstvého svařeného vína je téměř všude. Okolní stánky zažívají velký nával lidí. Někteří dávají přednost občerstvení, zatímco rodiče vybavují své ratolesti svítícími hračkami či čertovskými rohy.[signinlocker]

Slavnostní rozsvícení vánočního stromku odstartovalo advent

Je-li dítko dostatečně průbojné, může se těšit jízdě na poníkovi či naopak zvolit cestu na mechanickém kolotoči s automobily. Nelze také opomenout ani hroudu mechanického sněhu, která malým lidem slouží k bobování na zadnici, koulováni či jen k túře na samotný vrchol. Rodiče stojí opodál, hlídají a zároveň konverzují s kelímkem svařeného vína.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Pro děti je tu také stan rádia Kiss Delta, jež nabízí malování na obličej dle výběru. Počasí je sice mrazivé, ale je zde spousta možností jak se zahřát. Okolní kavárny mají svá vrata otevřená a jsou připraveny na velký počet možných zákazníků. Nekončící zástupy lidí přicházejí. Svítící předměty výrazně vyčnívají na polorozsvíceném náměstí.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Pódium pomalu ožívá. Na scénu přichází známá tvář moderátora Luboše Dvořáka. Ten promlouvá k lidu a zasvěcuje do tajů vánoční atmosféry. Spolu s ním je na scéně známý pěvecký sbor Paprsek, který si připravil pro své promrzlé posluchače vánoční koledy. Nejdříve sbor zpívá dvě krkonošské koledy. Diváci se pohupují do rytmu a svým zpěvem podporují Paprsek.

Staroměstské náměstí vítá vánočního ducha

Následně zaznívá Čas radosti veselosti a dokonce i anglická skladba We Believe. Postupem času lidé netrpělivě čekají na slavnostní rozsvícení vánočního stromku. Na závěr zaznívá světoznámý song Oh Happy Day. Luboš Dvořák a primátor města Raduan Nwelati společně vcházejí na pódium. Následně pan primátor přeje ty nejlépe strávené vánoční svátky a davový odpočet může začít.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

3…,2…,1… strom se synchronně rozsvicí spolu s ozdobenou radnicí. Přihlížející s obdivem sledují vysokou dominantu. Za pomocí světel Staroměstké náměstí ožívá v plné parádě. Telefony snímají dění. Varianta selfie je na dosah ruky. Davem se šušká, že letošní strom vypadá daleko lépe než ten z minulého roku.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Poté se dává prostor slavnému zpěvákovi Standovi Hložkovi, jenž své publikum srdečně vítá a obdivuje krásu vánočního náměstí. Hložkův repertoár je pestrý, nejdříve sahá po známých hitech, později svými koledami oslavuje ducha Vánoc. Příští rok ve stejný čas můžete očekávat identickou podívanou. Ti, kteří se události nemohli zúčastnit nemusí zoufat, příští rok jistě dorazí a rozsvícení vánočního stromku si náležitě užijí.[/signinlocker]

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google +

5/5 - (11 votes)

Komentáře

Leave a Reply