Roman Pokorný Trio

Roman Pokorný Trio završili cyklus Kytaroví mistři

Posted by

Poslední kytarový večer letošního roku zakončil Roman Pokorný spolu s kapelou 21. listopadu ve Škoda Muzeu.

Cyklus Kytaroví mistři předvedl boleslavskému publiku tři rozdílné muzikanty, které spojoval jeden hudební nástroj – kytara. Will Johns mísil současný bluesrocku s prvky nedávné minulosti. Luboš Andršt navázal na pramen historie a své posluchače přenesl do 60. let dvacátého století. Roman Pokorný přinesl od každého něco.

Roman Pokorný Trio

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Lehce po sedmé hodině večerní se koncert probudil k životu. Nejdříve došlo k představení muzikantů. Bicích se chopil Petr Nohavica, jenž je údajně znám i jako “benjamínek” kapely. Dále Jakub Zomer, hráč na hammondovy varhany a v neposlední řadě kytarista Roman Pokorný, ve své obvyklé kšiltovce.

»» Kompletní FOTOGALERIE z představení ««

První skladbou byla Stormy Monday Blues od T-Bone Walkera. Poklidný duch písně byl protkán kytarovými sóly. Hammondky v Somrových rukou celkové hudební dění umocňovaly. Docházelo často k instrumentálním mezihrám, kdy muzikanti dávali volnou ruku svým nástrojům.  Posluchači jednotlivé momenty náležitě odměňovali potleskem.

Roman Pokorný baví posluchače svým humorem

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Pokorný následně vysvětloval proč nosí při každém vystoupení kšiltovku. Po vzoru Anguse Younga z AC/DC mu kšiltovka slouží k praktickým účelům, ne však kvůli zakrývání pleše. Dalším songem je The Thrill Is Gone, známý hit, který proslavil legendární kytarista B. B. King. Pokorného americký přízvuk mnohým připomněl zapadlé bary šedesátých let.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Roman Pokorný Trio se potuluje ve stejných končinách jako Luboš Andršt Blues Band, svojí žánrovou rozmanitostí tvoří hudbu poutavější a v jisté míře i tanečnější. Country úprava songu dvojice Eric Clapton a Johna Mayall, donutila posluchače k podupávání do rytmu. Jazzová Scrapple From The Apple od saxofonisty Charlieho Parkera se naopak nesla na vlně experimentálna, kde Nohavica ukázal svůj bubenický um.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Romana Pokorný – Vlastní tvorba

Jakmile skončila várka coverových písní, tvorba Romana Pokorného přišla na scénu. Prvním počinem byla nápaditá Grantology. Zde se dravé kytarové sólo neslo sálem, jehož dozvuk dosáhl náležité odměny. Druhý kousek Don’t Kiss Me Baby zasvětil diváky do žánru shuffle. Závěr koncertu zakončil opět Eric Clapton a jeho Last Night. Poté se diváci rozešli do ulic.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Tímto koncertem abonentní cykly ve Škoda Muzeu nekončí. Příští rok vás čekájí „Divy písničkařské scény“, které odstartuje 6.2. 2017 Zoe Schwarz Blue Commotion. Abonentky budou v prodeji od 1. prosince 2016 do 22. ledna 2017 na pokladně Škoda Muzea. Poté bude zahájen prodej vstupenek na jednotlivé koncerty.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem facebooku a googlu +.

5/5 - (7 votes)

Komentáře

Leave a Reply