Janoušková v Mnichově Hradišti

Markéta Janoušková v Mnichově Hradišti

Posted by

Markéta Janoušková předvede hru na hvězdné housle 24. listopadu v Městském divadle Mnichovo Hradiště.

Markéta Janoušková se začala učit na housle v šesti letech ve třídě proslulé Hany Metelkové. Po několikaletém studiu na Hudebním gymnáziu Jana Nerudy a Pražské konzervatoři pod vedením prof. Dany Vlachové, získala Markéta stipendium na prestižní Chicago college of Perfoming Arts of Roosevelt university.

M. Janoušková v Mnichově HradištiZde Markéta studovala ve třídě prof. Cyruse Forougha a prof.Roberta Chena, koncertního mistra Chicago Symphony Orchestra.

Mnohokrát natáčela pro Českou a Slovenskou televizi a Český rozhlas a  Radio Slovakia USA. V roce 2004 jí byl věnován díl z úspěšného cyklu dokumentů „Nehasit, hořím!“. 

Na koncertech spolupracovala s významnými umělci jako jsou Josef Suk, Václav Hudeček, Charles Olivier-Monroe, Friedemann Riehle (prosinec 2008, 10. česko-německý adventní koncert v pražském Rudolfinu).

Též byla pozvána na prestižní mezinárodní festival v Českém Krumlově. Mimo jiné je i ikonou nadačního festivalu Prager Kultur am Prager Platz v Berlíně. V současné době úspěšně absolvovala na Pražské konzervatoři pod vedením prof. Jaroslava Foltýna a na pražskou Akademii Múzických Umění vstupuje jako první studentka Pavla Šporcla a prof. Ivana Štrause.

Markéta Janoušková

Zároveň se řadí k největším talentům mezi mladými českými houslisty. Mistrovský nástroj Eugena Deganiho z roku 1899, na který Markéta hraje, byl laskavě zapůjčen Státní sbírkou hudebních nástrojů.

Markéta je laureátkou mnoha národních a mezinárodních soutěží např. Concertino Praga, Kociánova houslová soutěž, Čirenie talentov, Prague junior note, Dubai international violin competItion či Anglo-Czecho Slovak Trust v Londýně.

Markéta Janoušková bude hrát za doprovodu klavíru

Klub Mnichovo Hradiště

Má za sebou přes 600 koncertů, a to nejen v České republice, ale i po zemích Evropy, Jižní Ameriky, U.S.A či Arábii.

Sólově vystoupila v předních českých sálech např. Smetanově síni Obecního domu či Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Vystupovala s významnými tělesy jako jsou Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Pardubická filharmonie, Severočeská filharmonie, Barocco sempre giovanne, Pražská komorní filharmonie etc.

Kromě sólové hry se Markéta věnuje i hře komorní a souborové. Je primáškou folklórní kapely Hájíček a aktivně spolupracuje s Cimbálovou muzikou Jiřího Janouška.

Předprodej vstupenek je k dispozici v městském infocentru v Klubu na Masarykově náměstí nebo prostřednictvím telefonu +420 326 772 464 .

Více informací o událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a googlu + .

Autor textu: Oficiální životopis houslistky

5/5 - (6 votes)

Komentáře

Leave a Reply