Knižní festival BOok! Con

Knižní festival BOok! Con poprvé v Ml. Boleslavi

Posted by

Festival BOok! Con zavítal 5. a 6. listopadu do knihovny Mladá Boleslav

O víkendu proběhla v mladoboleslavské knihovně akce nazvaná BOok! Con, nebo-li fantasy víkend. Jednalo se o celorepublikovou akci, do které se zapojila řada dalších knihoven (Dobříš, kde má fantasy víkend své kořeny, dále Třinec, Hradec Králové, Pardubice a mnoho dalších).

Knižní festival BOok! Con
Knižní festival BOok! Con autor foto: Z. Kolín

Na své si mohli přijít především všichni fanoušci sci-fi a fantasy literatury, ale i Cosplay, LARP, deskových her, atd. Sobotní program byl určen dospělým a začal v 14:00 besedou se spisovatelem Jiřím Walkerem Procházkou.

Autor foto: Z.Kolín další foto z akce ZDE

Festival BOok! Con poprvé v Mladé Boleslavi

Pan spisovatel bavil všechny přítomné svými historkami ze života. Vyprávěl o začátcích sci-fi literatury na českém území, o svých knihách, ale také i o spolupráci s jednotlivými sci-fi autory, jako např. Ondřejem Neffem.


Foto:
Dominik „Eldorado“ Horvath

Dále přišla na řadu přednáška skupiny Academia Draconica, jejíž členové představili fenomén hraní rolí nebo-li LARP, pomocí videoukázek seznámili návštěvníky knihovny s různými směry, kterými se tento relativně specifický druh zábavy posunul. Hovořili také o velice populární hře Dračí Doupě. S sebou dokonce přinesli i pár rekvizit a kostýmů k vyzkoušení.


Foto:
Dominik „Eldorado“ Horvath

Jako další z účinkujících se představil Martin Knotek, který přímo na místě prezentoval exoskelet, jako z filmu Na hraně zítřka, vyrobený pomocí 3D tiskárny. Návštěvníci měli možnost vidět samotnou 3D tiskárnu na vlastní oči. Martin prezentoval svou práci především tím, že si exoskelet obléknul na celou dobu své přednášky, ale hovořil také o fenoménu Cosplay.


Foto:
Dominik „Eldorado“ Horvath

Dále následoval volný program, hrály se deskové hry z fondu knihovny, ale také karetní hra Magic: The Gathering. Návštěvníci odcházeli ve večerních hodinách. Nedělní program patřil dětem. Byly připraveny soutěže o ceny, scénické čtení z Harryho Pottera a beseda s autorkou Klárou Smolíkovou, která je známá především knihou Vynálezce Alva, který vznikl i jako večerníček.

Knihovna i touto cestou děkuje všem účastníkům, dobrovolníkům i Zdeňku Kolínovi za fotografie z akce samotné.

Autor textu: Knihovna Mladá Boleslav

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google +

5/5 - (8 votes)

Komentáře

Leave a Reply