Jana Kirschner překvapila Škoda Muzeum

Jana Kirschner překvapila Škoda Muzeum

Posted by

Jana Kirschner zdárně završila 1.listopadu Takmer sólo turné. 

Škoda Muzeum si v první listopadový den připravilo pro své posluchače koncert Jany Kirschner. Ta zde shodou náhod završila i své turné “Takmer sólo”. Dvouhodinová koncertní podívaná je toho zářný příkladem.

Jana Kirschner koncert, Předkapela Petr Aristone

Předkapelou večera se stal slovenský písničkář a skladatel Petr Aristone. I přes počáteční předpojatost z řad publika, si po první skladbě vydobyl své právoplatné místo na pódiu. Svým distingovaným anglickým přízvukem, servíroval divákům lehčí rock skandinávského ražení. Sálem se nesli písně z jeho nového minialba Gold – Fire Inside či Gold.

Poté se pódia zmocnila sama dáma slovenského popu Jana Kirschner. Veškerá hudba byla ponořena v záři noci. Mírné osvětlení prostoru nastiňovalo potemnělou atmosféru. Prozatímním hudebním doprovodem byl pianista Eddie Stevens, který si s klaviaturou netradičně pohrával. Náhodně sklouzával mezi tóny, ty nejvyšší byly náhle vystřídány těmi vysokými.

Jana Kirschner ukazuje svým divákům novou tvář

Komorní aranžmá zasvěcuje posluchače do narativního světa zpěvačky. Tudíž se některé mystické skladby dočkaly své odhalení. Kirschner se tak vrací ke svému písničkovějšímu já. Kolébající Až príde večer posluchače naprosto uchvacuje, ti jen soustředěně poslouchají a čekají co bude dál. Šestičlenná kapela přichází na pódium, zatímco intimní atmosféra upadá, živelné písně z alba Krajina rovna rozeznívají sál.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

V tomto pomyslném bloku Jana Kirschner misí slovenskou lidovost s nekonvenčními alternativními prvky. Písně jako Miluješ nemiluješ či Máj krásný maj ukazují zpěvačku v novém světle, i její hlas se sálem neuvěřitelně rozléhá. Při skladbě O láske nepoznanej jsou hlavním nástrojem sami diváci, ti se stávají na okamžik prozatímním pěveckým sborem, jehož záměrem je proložit zpěv se zvukem.

Poslední blok dává muzikantům zabrat co nejvíce. Lehce pompézní melodie se střídají za drásavé a taneční v jednom. Hybná energie je téměř všude. Nebýt sedavého pódia, posluchači by bývali tančili. Energický příval završuje Na čiernom koni, kdy se dynamické vypětí těší svému konci.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Jana Kirschner potvrzuje svým Takmer sólo turné své právoplatné místo na československé scéně. Její dvacetileté působení je viditelné téměř v každé písni. Tradiční popový směr nahrazuje hravé aranžmá plné netradičních muzikálních momentů. Kirschner spolu s muzikanty nabízí svému divákovi emočně naladěnou koncertní podívanou.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google + .

5/5 - (3 votes)

Komentáře

Leave a Reply