Rybičky 48 roztančily Club Forum

Rybičky 48 roztančily Club Forum

Posted by

Rybičky 48 zahráli v sobotu 29. října v Clubu Forum.

Club Forum na sebe nedal dlouho čekat. Uběhl týden a další koncertní vřava proběhla ve stejných prostorách jako při Benovi Cristovao. Tentokrát mixážní pult nahradilo pět barových židlí, které hrdě stáli v popředí. Zadní prostor byl vyhrazen pouze pro bicí a perkuse.

Rybičky 48 Club Forum 002
Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Rozehřátí publika si vzal na starost písničkář Pekař, jež se tento rok značně zapsal do povědomí diváků singly – Bůh či Letní.

Na koncertní šňůru s Rybičkami 48 si přibalil na cesty svoje debutové album #Pekař. To se následně linulo klubem. Co se týče odezvy, tak Pekařova premiéra byla v Mladé Boleslavi, přijata více než kladně.

Po nějaké době přichází na scénu Rybičky 48. Velký potlesk následuje. Kuba Ryba spolu s kapelou vítají boleslavské publikum. Již v prvotních rytmech se posluchač nese na akustické vlně spolu s rybičkami. Jakmile skončí píseň, “panák Morgana s Colou” následuje. Do toho se pánové nebojí zapojit i svůj humorný projev a okomentovat nějaké současné dění.  

Rybičky 48 dávají do pohybu celý klub

Díky svému akustickému ražení si mohou rybičky dovolit žánrovou změnu – z pop punku snadno sklouzávají do pop rocku. Nebojí se také neservírovat svým posluchačům country či brazilskou sambu. I přes počáteční skepsi nachází country u diváků zalíbení.

»» Kompletní FOTOGALERIE z Vystoupení ««

Rybičky 48 vybírají to nejlepší ze svého repertoáru – Striptérka Anna (v rytmech samby), Slibuju, že nebudu pít, My ještě nejsme starý, Obyčejnej den.

Rybičky 48 Club Forum 001
Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

V průběhu koncertu se několikrát vrací na scénu Pekař, svými vokály asistuje a spolu s Kubou Rybou dokonce i tančí. Kytaristi Petr Lebeda a Michal Brener si předávají vokálovou štafetu – nejdříve zpívá jeden, potom si přebírá slovo druhý.

Bubeník Ondra Štorek svými rytmy dodává kapele na rázu. Čas plyne a alkohol dochází, proto Ryba prosí diváky o panák Morgana. Náležité připití následuje.

Koncertní vřavu zakončují dvě písně. Zamilovaný nešťastná rozděluje posluchače na dva tábory, muži zpívají – Já jsem zamilovaný a ženy odpovídají – Já jsem nešťastná.

Závěrečný cover dylanovky Knockin‘ on Heaven’s Door je největším překvapením koncertu. Anglický klepot na nebeské dveře se nese klubem. Poté koncert končí.

Rybičky 48 se ukázali v Mladé Boleslavi ve vší parádě, svým akustickým kabátkem lidi vyburcovali natolik, že je pomalu bylo obtížné dostat z pódia. Proto je dost pravděpodobné, že obě strany bude na koncert ještě dlouhou dobu vzpomínat.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google + .

5/5 - (7 votes)

Komentáře

Leave a Reply