Eva Holubová

Eva Holubová rozesmála Mnichovo Hradiště

Posted by

Eva Holubová vystoupila v pondělí 31. října v Městském divadle Mnichovo Hradiště.

Městské divadlo Mnichovo Hradiště zažilo poslední říjnový den téměř plný sál. Jediné volná místa k sezení byly přístavky či sedadla na úplném okraji. Lehce po půl osmé večer světla zhasla a Eva Holubová vystoupila ve vší parádě na prknech, která představují svět.

Již od prvních chvil byl znám závan sebeironického humoru, kdy si herečka v roli Venduly Vaníčkové tropí srandu sama  ze sebe. Na což se také váže i opakovaná replika: “všechno co říkám je pravda”. Následné fiktivní osoby pokládající herečce otázky, tento druh humoru daleko více umocňují.

Eva Holubová

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Poté se světla opět zhasnou, tentokrát záměrně, takže je Holubová nucena si sama rozsvítit. Samozřejmě celé dění náležitě komentuje a zároveň mísí své osobní prožitky s fikcí. Hodně se opírá o zkušenosti z televize, divadla, dabingu či reklamy. Komentář: “herec po padesátce je jako válečný veterán” dostává diváky do křečovitého smíchu.

Eva Holubová svým šarmem okouzluje diváky

Samotná divadelní hra se odehrává v průběhu jednoho týdne, kdy se fiktivní herečce postupem času zboří celý svět. Díky vlezlé bulvární novinářce se dozví, že její milý manžel Jarda není na lékařské konferenci, že si naopak užívá v Hotelu Krakonoš se sličnou blondýnkou. Zpočátku situaci nevěří, ale jakmile spatří inkriminované fotografie, životní buldozér ji začne pomalu převálcovávat.

»» Kompletní FOTOGALERIE z Vystoupení ««

Eva Holubová rozesmála Mnichovo HradištěCo se týče místa dění, tak zde máme hned několik prostor, kde Vendulka vystupuje. Nejdříve je v divadle, kam se v průběhu hry několikrát vrací – role ježibaby, divadelní adaptace Agathy Christie a puberťácká vražda strýce, kdy Holubová kráčí po pódiu v hip-hopovém oděvu.

Dále dabing, který mění herečce hlas podle filmového žánru – kuňkavá telenovela s ozvěnou, chraplák do válečného filmu, profesorský dokumentární projev a na závěr pohádkový šmoulinec. Vaníčková nasedne do svého vozu a v tu ráno cestuje na další místo. Vůz je velice vtipně zpracován – na plošině s pružinami je přidán volant a automobilové křeslo.

Divák se dočká i pohledu do reklamního prostředí či nakoukne do zákulisí natáčení seriálu Nemocnice Bor (parodie Nemocnice na kraji města). Zachytit veškerý počet scén by zabral daleko více slov. Předávání cen TýTý. Rozhovor v rádiu Frekvence 1. Ústav. Eva Holubová humorně komentuje politické dění posledních dní – Brady, Dalajláma, Herman a Zeman.

Hra Hvězda svým divákům nabízí netradiční a dosti originální pohled do českého zákulisí, tak jak ho ještě neznáme. Sebeironie a problémy ženy středního věku jsou na každém rohu, proto je divadlo spíš mířeno na starší osazenstvo. Eva Holubová tak právoplatně dokazuje, že je jednou z nejoblíbenějších českých hereček současnosti.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a googlu + .

5/5 - (7 votes)

Komentáře

Leave a Reply