Otevření holičství Le Barber

Slavnostní otevření holičství Le Barber

Posted by

Nové gentlemenské holičství Le Barber se otevřelo veřejnosti v pátek 2. prosince. S novým majitelem bývalé galanterie přichází i nový koncept, který Mladá Boleslav postrádala. Konečně pánové mají své pravé útočiště, kde mohou bezelstně trávit čas s lidmi podobného ražení.

Zatímco čtvrtek byl věnován dámám, pátek se nese v duchu gentlmenském. Le Barber, malé, útulné holičství na konci Staroměstského náměstí, vítá pánské pokolení k sobě. Je pátá hodina odpolední. Tma se začíná pomalu zabydlovat v ulicích. Proud mladých mužů míří na předem dané místo. Dnes se otevírá holičství, jež je právě jim věnováno. 

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Po vstupu dovnitř uši zachytí známé písně Beatles, které neposedně krouží na gramofonové desce. Na velkém letitém stole se povalují fotografie známých osobností, ať už z řad historických, tak i popkulturních. Hned vedle leží rozsáhlý výběr rumů a whisky – Captain Morgan, Jack Daniels či Diplomatico spolu s hromadou starých desek.

»» Kompletní FOTOGALERIE z otevření salónu ««

Le Barber vítá Mladou Boleslav ve velkém

Hned naproti je další stůl menšího vzrůstu, kde si mohou hosté nabídnout něco k snědku. Poblíž se nachází knihovna s různorodou literární paletou – Remarque, Hašek, George, R. R. Martin a gramofon. V přední části za výlohou, stojí velké zrcadlo a umyvadlo. Poděl jsou rozmístěné praktické předměty v čele s břitvou.

Jakub Klapač na Le Barber: „“K holičství jsem se dostal pomocí facebooku. Dlouho jsem se chtěl nechat oholit břitvou. Konečně mám příležitost. Většina holičství tohoto ražení sídlí v Praze, ale žádné není v Mladé Boleslavi. Jsem rád, že tu něco takového je.““

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Počáteční diskuze pánů se stáčí na téma chuť alkoholu, každý v ruce třímá sklenici s panákem dle výběru. Samotná rozmluva skvěle zapadá do dobově vypadajícího interiéru. Ačkoliv je patrné, že prostor není ve svém plnohodnotném hávu, jeví se v očích kolemjdoucího jako hotový. Další lidé přicházejí.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google +

Komentáře

Leave a Reply