Svatomartinské posvícení v restauraci V Zálesí

Svatomartinské posvícení v restauraci V Zálesí

Posted by

Restaurace a penzion V Zálesí pořádá ve dnech 11. – 20. listopadu Svatomartinské hody. 

Po necelém měsíci naše žaludky čeká další kulinářský zážitek. Zatímco se divoká zvířata chystají k zimnímu spánku, zdomácnělá husa míří na talíř v podobě Svatomartinské. Na tyto pomyslné hody se připravila Restaurace V Zálesí, která je na mladoboleslavském restauratérském poli téměř nováčkem.

Svatomartinské posvícení v V ZálesíFoto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Restaurace a penzion V Zálesí se nachází na hlavní silnici mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou, konkrétněji poblíž vesnice Čistá. Samotný zevnějšek se mnohým zapsal do paměti díky několikaletému chátrání. Tento stav změnil nový majitel, jenž budově vnesl nový život a probudil okolní krajinu.

»» Kompletní FOTOGALERIE z Restaurace v Zálesí ««

Svatomartinské posvícení V Zálesí

Na první pohled může budova působit neurčitě, to se po vstupu dovnitř záhy změní. Z celého prostoru dýchá novota. Mnohé udeří i pocit poklidné sounáležitosti. Jakmile si vyberete z pestré palety pokrmů na jídelním lístku, hbitá profesionální obsluha vás vezme pod svá křídla.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Projíždíte-li krajinou pouze za účelem rychlé přestávky, můžete očekávat servírování v  lokální zvířetické keramice, která svojí autentičností jistě zaujme. Restaurace a penzion V Zálesí vyniká hned po výborné kuchyni  i v kráse pokojů. Ty se mohou chlubit svojí střídmou, skrytou krásou.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Samotnou událost Svatomartinských hodů měl pod taktovkou šéfkuchař, majitel Lubomír Landa, který svým zákazníkům po opuštění kuchyně rozdával úsměvy. Cukrářka Anička Landová si naopak připravila věnečky vlastní výroby, jež zdárně zakončili harmonickou souhru se Svatomartinskou husou.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Samozřejmě nechybělo ani tradiční Svatomartinské víno a pivo. Vinné stránky se chopil liberecký sommelier Rastislav Šlechta. Pro hosty měl připravené bíle Müller Thurgau a růžové Zweigeltrebe rosé. Pivní stránka byla pevně dána –  Krušovice Svatomartinský speciál 13°.

Restaurace a penzion V ZálesíFoto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Velký počet rezervací značně napověděl, kam se může po krátké době od otevření, restaurace ubírat. Pokud se vše dělá poctivě a s láskou. Svatomartinské hody budou v blízké budoucnosti vystřídány další tématicky laděnou událostí. Stačí sledovat facebookové či oficiální stránky Restaurace a penzionu V Zálesí, kde máte veškeré informace z první ruky.  

Na Svatomartinskou husu si můžete zajít nejpozději do 20. listopadu.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google + .

5/5 - (7 votes)

Komentáře

One comment

Leave a Reply