Svatomartinské hody už podruhé V Zálesí

Svatomartinské hody už podruhé V Zálesí

Svatomartinské hody se nevyhli ani penzionu V Zálesí

Každý rok, se Svátkem Svatého Martina, restaurace chystají pro své zákazníky Svatomartinské posvícení. Když se řekne: „Svatomartinské posvícení„ všichni z nás už cítí krásnou vypečenou husičku na talířích. K ní chutné Martinské vínečko a pivečko.

Proč je symbolem tohoto svátku dozlatova upečená husička?

„Legenda praví,  že Svatý Martin z Tour, po jmenování do biskupské stolice, kázal svým lidem. Při kázání ho však po celou dobu rušilo kejhání stáda hus. Proto se nový biskup rozhodl potrestat tato hlasitá zvířata a nechal si je upéct“

Možná se někomu může zdát, že to byl krutý trest. Ale za mě, kdyby nebylo Svatého Martina, netěšili bychom se na tento krásný svátek, plný vynikajícího jídla a pití.

Svatý Martin přijíždí 11.11 na svém bílém koni a přiváží s sebou první sníh a blíží se královna mrazivých večerů a dlouhých nocí. Přijde letos první sníh? To nám asi nikdo neprozradí.

Svatomartinské hody už podruhé V Zálesí

Ale co Vám můžeme říci s naprostou jistotou: Opět po roce Restaurace V Zálesí pro Vás připraví své vyhlášené Svatomartinské posvícení.

Tato restaurace je známa svým krásným, přítulným a příjemným interiérem, vstřícnou obsluhou a výbornou domácí kuchyní od zkušeného šéfkuchaře. A jak tuto nádhernou restauraci s penzionem najdete? Jednoduše. Nachází se na hlavní silnici číslo 38 mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou u malé vesničky Čistá.

Svatomartinské posvícení v V Zálesí

V loňském roce si mnoho lidí pochutnalo na domácí husičce od šéfkuchaře Lubomíra Landy, na výborných domácích věnečcích od cukrářky Aničky Landové, a nezapomeňme zmínit lahodné Svatomartinské víno z rukou sommeliera Rastislava Šlechty.

I letos Vás zveme na Svatomartinské posvícení do restaurace a penzionu V Zálesí už 10.11.2017.

Tento rok se můžete těšit na Husičku s bílým rozinkovým zelím, Parfait z husích jatýrek nebo zákusek krupicové frameri s borůvkovým žahourem. Zapít můžete vybraným vínečkem nebo krušovickým speciálkem. Tyto chutné pokrmy s láskou připraví majitel Lubomír Landa.

Všichni jste srdečně zvaní.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google +

4.8/5 - (9 votes)

Komentáře

Leave a Reply