Po zavíračce! - noční dobrodružství v Knihovně

Po zavíračce! dobrodružství v Knihovně

Po zavíračce! Věděli jste, že večer se v knihovně dějí strašlivé věci? Po zavíračce je dobrodružství s možností vyzkoušet si únikovou hru z tajemného depozitáře. Večer s možností zahrát si deskové hry, jako jsou Hra o trůny, Osadníci z Katanu, Citadela a mnoho dalších.

Po zavíračce! noční dobrodružství v Knihovně

I když se na první pohled zdá, že je Mladá Boleslav pouze průmyslovým městem, můžete zde prožít mnoho krásných a příjemných večerů při kulturních akcích. Všichni, kdo zde žijeme asi víme, že pro naše ratolesti město pořádá spousty krásných akcí, jako je strašidelný les plný děsivých bytostí nebo diskotéka pro nejmenší. Ale i my dospívající a dospělí si rádi hrajeme a bojíme se.

Po zavíračce! dobrodružství v Knihovně Mladá Boleslav

V těchto dlouhých podzimních večerech nám nezbude nic jiného, než sedět doma u televize, nebo si zahrát nějakou deskovou hru se svými blízkými. Může vypnout elektrika, tak si zapálíme svíčky a pak se možná trochu bojíme různých zvuků, které přicházejí ze tmy tam někde za dveřmi.

»» Kompletní FOTOGALERIE z akce ««

Zkusme se zamyslet nad tím, co bychom mohli udělat pro své dospívající děti doma, aby se bavili a až vyrostou vyprávěli svým dětem, jak prožili tento křehký věk. Můžeme je nechat chodit s přáteli na diskotéky, do barů a do hospod a trnout doma hrůzou, zda se nám vrátí v pořádku domů, zda se nechytnou špatné party, nebudou někde rozbíjet auta, nebo nezačnou užívat různých omamných látek.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Dejte těmto strachům sbohem, protože děvčata v Městské Knihovně v Mladé Boleslavi už přišla na to, jak připravit pro dospívající i dospělé program, který pro nás bude zábavný, naučný a také strašidelný. Knihovnice pro každého, který má smysl pro odvahu a hraní, připravili krásné zimní večery pro všechny z Vás.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Neobvyklý večer s názvem: Po Zavíračce

V pátek 10. Listopadu od 19 hodin do půlnoci připravili neobvyklý večer s názvem: Po Zavíračce. Nejen, že jste si mohli prohlédnout knihovnu večer, mohli jste si i zahrát oblíbené a známe hry jako Hra o Trůny, Osadníci z Katanu, Citadela a další. Účast byla opravdu hojná. V osm hodin se všichni návštěvníci sešli na promítání dokumentárního filmu Na sever od Slunce. A kdo měl opravdu odvahu mohl si vyzkoušet únikovou hru z tajemného depozitáře.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Děvčata z knihovny byla krásně a tematicky oblečená do krásných černých šatů. Tolik krásných, mladých a moderních čarodějek jsem neviděla. Kdokoliv přišel mohl se občerstvit teplou kávou, čajem i lahodnou vodou. Dokonce pro návštěvníky byly připraveny i lahodné dorty, které knihovna dostala jako sponzorský dar od kavárny: V břiše Velryby.

Jako to začíná v každé pohádce:

Úplně nahoře v celém hradu je schovaná temná věž. Vede k ní tisíc schodů vzhůru. Ve věži se skrývá tma a různá strašidla. Vede do ní pouze jedna cesta, která se uzamkne hned jak vejdeš. A pokud překonáš svůj strach a budeš mít srdce na pravém místě najdeš tu jedinou cestu ven. A možná i poklad.

Tajemný depozitář knihovny

Málo kdo z nás ví, že nahoře knihovny se skrývá tajemný depozitář snad se všemi knihami, které jsou dostupné. Vystoupili jsme schody. Otevřely se dveře. A my jsme vešli dovnitř. Dostali jsme do ruky pouze baterku. Za námi se zavřely dveře. Všude byla úplná tma. Cítila jsem jen nádhernou vůni starých knih. Když jsme se otočili, na dveřích byl krásný a strašidelný úryvek z nádherné knihy Kytice a indicie kam máme pokračovat. Jedna stopa nás vedla k druhé, druhá ke třetí až nás všechny dovedli k cíli.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

A jaké indicie byly? Jak nás provedly celým depozitářem? Jaké jsme měli pocity? Určitě při dalším večeru přijďte a vyzkoušejte si. Pro mě to bylo neuvěřitelné, děsivé a přitom velice zábavné. Pevně doufám, že děvčata budou v těchto akcích pokračovat a určitě se budu těšit i na Vás.

Součástí akce Po Zavíračce, byla výstava výtvarných děl Odysseus od autora Kamila Lhotáka.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google +

4.6/5 - (13 votes)

Komentáře

Leave a Reply