Johnny Cash v U-Turn Pub v podání kapely A Nyughatatlan

Johnny Cash v podání kapely A Nyughatatlan

Johnny Cash zavítal do mladoboleslavského U-Turn Pub v podání kapely A Nyughatatlan

Slavný zpěvák, kytarista a skladatel Johnny Cash se narodil v roce 1932 a do country rockového nebe odešel r. 2003 V naších srdcích budeme stále slyšet tohoto výjimečného muže. Johnny Cash se proslavil zejména country hudbou. Ve své době však vytvořil něco nemyslitelné, natolik zrychlil své takty, že ač nevědomky vytvořil nový styl muziky. Stal se průkopníkem rock and rolu. Johnny za svůj život, díky své dokonalé hudbě, získal mnoho ocenění. Tento muž se stal jednou z hvězd na Hollywoodském chodníku slávy.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

V roce 2005 byl natočen film o jeho životě „Walk the line“. Tento film ovlivnil mnoho mladých lidí, kteří nestáli u zrození takové hvězdy jako byl Johnny Cash. Film neinspiroval pouze mladé posluchače, ale i mladé umělce, kteří hledali cestu, jakou se mají dát. Avšak Johnny Cash a jeho film rovněž ovlivnil partu mladých umělců v Maďarsku.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Tato šestičlenná kapela, vzniklá v Budapešti v roce 2010, si začala říkat: „A Nyughatatlan“ (v překladu „Neklidný“). Nová kapela která se rychle stala známou a uznávanou v Maďarsku začala interpretovat právě Johnnyho Cashe, ale i další známé osobnosti. Díky svému smyslu pro vážnost hudby a smyslu pro detail a dobu této hudobné éry vydali už 3 alba a v Maďarsku vystupovali na více než 500 konzertech.

Johnny Cash v podání kapely A Nyughatatlan

Každý člen skupiny je originálem. Kovács Kornél zpěv a kytara, Csató Dóra zpěv a kytara, Boda Nóra housle, Petrovits Attila basa a Bartus Zoltán bicí. Kapela A Nyughatatlan se úspěšně představila už i v jiných zemích jako je Německo nebo Itálie a nevynechala ani Českou republiku, konkrétně naše město Mladou Boleslav. V sobotu 18.11.2017 poprvé vystoupili v Mladoboleslavském U-Turn PubÚčku“.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

V devět hodin se lidé začali scházet v malém hudebním sále, který je součástí baru. Na jevišti se objevuje kapela A Nyughatatlan. Když jsem je uviděla, jako by neubyl žádný čas. Dívky byly oblečeny v country stylu, stažené vlasy šátkem vyčesané do vysokého culíku. Kontrabasista byl oblečen v podobě mladíka z padesátých let. A zpěvák? Všichni, kdo znáte Johnnyho, musíte říci: „Bože je to On. Přijel k nám Johnny Cash. Znovu ho můžeme vidět a být s nim“.

Velkolepé vystoupení v RETRO stylu

Starý dobový mikrofon, bílá košile, tmavá vesta a krásná, stylová kytara. Když začali hrát první píseň „Walk The Line“ všichni jsme stály jako přibitý, doslova s otevřenou pusou. To jsme asi nikdo nečekali. Když začali hrát a zpívat, zavřela jsem oči a ano. Byla to kapela Johnnyho Cashe a sám Johnny mezi námi. Až mi vhrkly do očí slzy, tolik úcty, tolik pokory, kterou kapela vyjadřovala mistrovi Country.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Stáli jsme v hloučku pár kroků od pódia, pomalu se pohupovali do rytmu a užívali si té nádhery. První píseň dohrála a bez oddychu bez přestávky plynule navázala píseň: „Let´s Rip it Up„. Potom následovaly další a další písně. Při písni „Ring of fire“ jsme se všichni uvolnili a rychle jsem se shlukli přímo u pódia, abychom mohli být co nejblíže.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Během konzertu zazněly slavné písně jako jsou: „Cry, cry, cry“ „Juke box“ „Bonanza“ nebo „Wow.“ Celkem jsme slyšeli 31 písní. Všichni z kapely si ani jednou neoddychli a jeli naplno s úsměvem na rtech. Po tomto jejich úspěšném představení pevně věřím, že se k nám do Mladé Boleslavi brzy vrátí.

Na závěr

Město a jeho obyvatelé mají různé názory na Club „U-Turn“ neboli „Účko“. Za sebe můžu říct, že když jsem tam byla poprvé, hned jak jsem vkročila dovnitř, byla jsem velice mile překvapena. Proč? Protože celý Club dýchal pohodou. Na koncert přišli lidé různých stylů, od kluka v roztrhaných džínách s modrými vlasy, přes punkera s kohoutem až po starší manželský pár ve formálním oblečení. To je pro mne dostačující důvod, proč si myslím, že pro Mladou Boleslav je tento podnik absolutně skvělou alternativou pro kvalitní zábavu. Nikdo si v něm na nic nehraje, nikdo nikoho neodsuzuje, jak tančí nebo co má oblečené. Cítím se se tam velice příjemně, bezpečně a bezprostředně. Je to místo kde se kdokoliv může svobodně odvázat a bavit se svým vlastním stylem bez strachu, že ho někdo odsoudí, nebo bude posuzovat. Myslím si, že každý, kdo chce být opravdu sám sebou nalezne v U-Turn Pub příjemné útočiště.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem facebooku a google +

5/5 - (11 votes)

Komentáře

One comment

Leave a Reply