Lenka Filipová v Mnichově Hradišti

Lenka Filipová po letech v Mnichově Hradišti

Posted by

Lenka Filipová si svými líbeznými tóny podmanila 14. listopadu Městské divadlo v Mnichově Hradišti.

Lenka Filipová okolo sedmé hodiny večerní přišla na divadelní pódium za srdečného potlesku. Zpěvačka se snažila vzpomenout na svoji poslední návštěvu města, ale marně. Vzala si s sebou své dva kytarové společníky, podobně jako dva skutečné hosty – klavíristu Ondřeje Hájka a multiinstrumentalistu Seana Barryho.

Lenka Filipová v Mnichově Hradišti
Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Koncert odstartovala pilotní píseň Zamilovaná / Je l’aime á mourir, kde se misí francouzština s mateřskou češtinou. Lenka Filipová okouzluje svým půvabem posluchače. Na další skladbu ji přišel instrumentálně podpořit Ondřej Hájek, který svým prstokladem kouzlí krásné klavírní melodie.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Večer je protkán i vzpomínkami na časy minulé, zpěvačka se zmiňuje o svém studiu na konzervatoři či vzdává holt svým zesnulým kamarádům. Není divu, že je spousta písní věnována již zesnulému Zdeňku Rytířovi. Posluchačstvo soustředěně sledovalo Filipovou, někteří ji dokonce podporovali svým zpěvem.

»» Kompletní FOTOGALERIE z představení ««

Nebyly vynechány ani texty z pera Gabriely Osvaldové. Skladby Dobrý bůh to ví či Baccardi, se následně nesly sálem. Baccardi je doprovázeno příběhem svého vzniku, vztahujíc se k rumovému nápoji téhož jména. Jednotlivé hudební sekvence do sebe pomalu zapadají jako mozaika.

Lenka Filipová v průběhu večera mění svou tvář

Také byl věnován prostor i instrumentálním kytarovým skladbám. Nejdříve zazněla Aria od Milana Tesaře, která byla vystřídána Etudou č.1 od brazilského skladatele Hectora Villa-Lobos. Villa-Lobosova etuda vnesla do koncertu ezoterického až romantického ducha.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Dalším zajímavým mezníkem bylo vystoupení v irštině (gaelštině), kdy byl představen další host – Sean Barry. Ten se svojí keltskou harfou předkládal divákům melodický obraz, jež mnohým připomínal Pána prstenů. Lenka Filipová přiznala své okouzlení keltskými baladami, proto  další skladbou byla Scarborough Fair od Paula Simona.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Závěrečnou tváří zpěvačky byl bluesrock. Píseň Hope and Faith od kamarádky Janet Robin, ztužovala krev v žilách. Poslední skladba Za všechno může čas naopak přenesla tělo opět do klidu a zakončila koncert. Posluchačům to nedalo, vytleskali si záhy hned dva další přídavky  a až poté pódium utichlo.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google + .

5/5 - (12 votes)

Komentáře

Leave a Reply