Eva Pilarová

Eva Pilarová rozezpívá Dům Kultury

Posted by

Eva Pilarová zavítá 3.listopadu do prostor Domu Kultury Mladá Boleslav 

Paní Evu Pilarovou není třeba nijak zvlášť představovat, její hlas je znám po celé České Republice napříč všemi věkovými kategoriemi. Mnohonásobná slavice přijíždí do města automobilů, aby svým zpěvem potěšila nejen domácí publikum ale i všechny umělce, kteří s ní budou sdílet společné pódium.

Eva Pilarová
Eva Pilarová
[foto: Robert Vano]

Eva Pilarová letos oslavila své 77. narozeniny, v datu narození se tak vyskytují hned dvě “šťastné” sedmičky, což je zřetelně vidět i na samotné technice zpěvu.

Když naše uši zachytí píseň  Czardas od Montiho, nemůžeme přeslechnout její dokonalé frázování a intonaci. Ani skladba Air Mail Special od Bennyho Goodmana není výjimkou.

Eva již od raného mládí chtěla být umělkyní a proto se  vydala na Janáčkovu Akademii Múzických Umění, kde velkou část studia věnovala opernímu zpěvu. I přes nedokončení studií se zpěvačka svojí pílí prosadila v pražském divadle Semafor.

Záhy poté v roce 1962 odešla spolu s Waldemarem Matuškou a Karlem Štědrým do Divadla Rokoko. Tím začala pomalými krůčky šlapat po cestě úspěchu.

Eva Pilarová svým sametovým hlasem uchvátí publikum

Velká dáma českého jazzu je známa tím, že i při svých vystoupeních mluveným slovem nešetří. Díky opernímu zpěvu má krásný silný a hlavně naprosto nezaměnitelný hlas, který doplňuje svojí osobitou technikou.

Eva PilarováJejím prvním hostem bude mimořádná osobnost české jazzové scény, pan JUDr. Vít Fiala, jež je znám jako autor dvou monografií, jako autor kresleného humoru či jako dirigent/aranžér. Podílel se kupříkladu na filmu Želary, jež mu přinesl nominaci na přestižní cenu Americké filmové akademie OSCAR. Pan Fiala se postará o hudební doprovod sametového hlasu první dámy Československého jazzu.

Dalším hostem v pořadí bude pan Wendy Pekař, který jako umělec projel Německo či Spojené státy americké křížem krážem. Jako profesionální muzikant  žil nějakou dobu v německém Mnichově, ale také se angažoval i v Rakousku, Švýcarsku nebo Švédsku.

V 80. letech zavítal do Španělska a Itálie, kde působil s kapelami “Dominant Five” nebo “Munich Corporation”. Na večeru paní Evy se představí se svým triem jako hráč na klávesy. Umí současně hrát na klávesy a transponovat dechový nástroj v jedné tónině, což je dosti unikátní. Svým zpěvným hláskem dokáže skvěle napodobit ikonický hlas L. Armstronga a jeho píseň What A Wonderful World.

Eva Pilarová tento rok zdárně oslaví své 77. narozeniny, přičemž Dům Kultury v Mladé Boleslavi nesmí chybět.

Vstupné: 220 Kč

Vstupenky jsou k dispozici na recepci Domu Kultury Mladá Boleslav nebo na portálu evstupenka.cz.

Více informací o událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a googlu + .

5/5 - (4 votes)

Komentáře

Leave a Reply