Will Johns přinesl do Škoda Muzea dobrou náladu

Will Johns přinesl do Škoda Muzea dobrou náladu

Posted by

Will Johns zdárně kombinuje šedesátkový blues s tím současným, čímž dostává posluchače všech generací na svoji stranu.

Škoda Muzeum se po relativně delší odmlce opět vrací k hudebním večerům s předem vybranou tématikou. V roce 2014 jsme měli možnost navštívit nápaditý „jazzový cyklus“, na který navazuje letošní cyklus „kytaroví mistři“.

Will Johns poprvé v ČR

Will Johns Trio s vervou odstartovali v úterý 20. září kytarový cyklus. Namísto tradičního sálu L&K Forum, se koncert přesunul do prostor nad Café/Restaurant Václav.

Will Johns
Will Johns se v povzdálí připravuje na scénu.

Místnost s neobvyklým označením Hieronymus II. nabídla kapele i divákům, ty přesné ingredience zaručující kvalitní podívanou.

Je lehce po sedmé hodině večerní, lidé jsou usazeni na svých místech a Will Johns spolu se svojí kapelou přichází na pódium za bouřlivého potlesku.

Už z prvotních rytmů je patrné, kam se bude večer ubírat. Sedavé posluchačstvo pomalu začíná pohupovat svými boky do dravých, leč podmanivých rytmů bluesrocku.

Kytarové vyhrávky nacházejí uši posluchačů

Will díky svému distingovanému přízvuku tají posluchačům svůj britský původ a zdárně kombinuje šedesátkový blues s tím současným. Samotná kombinace pak následně osloví valnou většinu z řad diváků. Na řadu také přichází snaha o konverzaci v češtině, kdy Johns děkuje, zdraví, chválí české pivo a hlavně čaruje úsměvy v celé místnosti.

»» Kompletní FOTOGALERIE z Vystoupení ««

Kromě vlastních písní Will Johns vzdává hold „bluesovému králiB.B.Kingovi a oslavuje jeho nedožité 91. narozeniny. Po přestávce se kytarový kolotoč dává opět do pohybu. Nejdříve posluchače napadají bluesové balady, které postupem času nabývají poctivé bluesrockové podoby.

Will Johns
Will Johns při kytarovém sólu.

Johnsovými doprovodnými muzikanty byli Tomáš Liška (baskytara) a Tomáš Hobzek (bicí).

Oba již několikrát vystoupili v Mladé Boleslavi pod jinou žánrovou škatulkou. Hobzekův styl hraní nasvědčoval jazzovým kořenům a Liškova basa si mírně pohrávala se žhavými funkovými rytmy.

Samozřejmě oba muzikanti dostali prostor ke svým originálním sólům, jež byli diváky zaslouženě vytleskány.

Will Johns Trio předvedli boleslavskému publiku nadstandartní show, za kterou by se nemusel stydět kdejaký headliner. Kapela bavila, nutila k tanci, rozesmívala a zvěstovala dobrou náladu na všechny světové strany. Koncert ve Škoda Muzeu skvěle nahradil večer strávený před televizní obrazovkou.

Přístím interpretem z abonentního cyklu „kytaroví mistři“ bude Luboš Andršt spolu s americkým hostem Dani Robinsonem, jež společně uvrhnou 24. října Škoda Muzeum do pohybu.

Více informací o událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem facebooku a googlu +.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

5/5 - (5 votes)

Komentáře

Leave a Reply