Luboš Andršt Blues Band

Luboš Andršt Blues Band ve Škoda Muzeum

Posted by

Luboš Andršt Blues Band dali 24. října do pohybu škodovacké muzeum 

Druhým interpretem v pořadí byl Luboš Andršt Blues Band. Cyklus “Kytaroví mistři” tak dostal dalšího umělce na svou stranu. Zatímco Will Johns se pohupoval na vlnách moderního bluesrocku, Luboš Andršt se vrací přímo ke kořenům.

Předchozí místnost Hieronymus II zela prázdnotou, protože místem dění se tentokrát stal objemný sál L&K Forum. Změna prostoru byla patrná již od prvních chvil, což se v jisté míře podepsalo i na samotné akustice. Kapela přistupovala ke svému umu se značnou profesionalitou. Namísto tradiční rozlehlé palety hudebních nástrojů měl divák na dosah pouze – bicí, kytaru, baskytaru a stojánek pro zpěváka.

Luboš Andršt Blues Band

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Světla se pomalu ztmavují a nastává ticho. Veškerý zrak je upřen na muzikanty přicházející na pódium.  Velký potlesk následuje. Luboš Andršt se chopil kytary a svými bluesovými tóny začíná pomalu čarovat. Bicí spolu s baskytarou taktéž přidávají ruku k dílu. Po nějaké době máme možnost zaslechnout další netradiční a zároveň i dost výrazný prvek – harmoniku.

Luboš Andršt Blues Band ví jak zaujmout posluchače

První píseň končí. Živé publikum reaguje dosti nadšeně, někteří dokonce pískají. Podle výrazů muzikantů, je patrné, že si hraní náležitě užívají. Na řadu přichází i známější písně, např. Walking the Dog, jež se především zpopularizovala díky The Rolling Stones.

»» Kompletní FOTOGALERIE z Vystoupení ««

Andršt zásobuje posluchačstvo rozmanitou dávkou sólových tónů. Aby toho nebylo málo, tak i ostatní členové kapely dostávají prostor k hudebnímu vyjádření. Bubeník Pavel Razím si dvakrát dosyta užije sólo na bicí a dunivá basa v rukou Pavla Nováka zase probudí sál.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Zpěvák Ondřej Konrád svým autentickým hlasem přenáší posluchače do 60. let minulého století. Jeho věrnými společníky jsou – harmonika a tamburína. Díky kombinaci zpěvu s harmonikou, si snadno získává diváky na svoji stranu. Konrád po vzoru Original Swing Band předává historická fakta o daných skladbách.

Foto: Dominik „Eldorado“ Horvath

Luboš Andršt Blues Band zdárně završili druhý koncert cyklu “Kytaroví mistři”. Svým posluchačům přinesli poctivou bluesovou show, plnou sólových momentů, harmonických meziher i houpavých rytmů.

 

Zavěrečným koncertem z abonentního cyklu „Kytaroví mistři“ bude Roman Pokorný Trio, jež 21. listopadu zazní ve Škoda Muzeu.

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem facebooku a googlu +.

5/5 - (8 votes)

Komentáře

Leave a Reply