Kalendář akcí

Kalendář akcí v Mladé Boleslavi a okolí

Kalendář akcí vám ukazuje ty nejaktuálnější kulturní události z Mladé Boleslavi a přilehlého okolí. Naleznete zde ty nejpotřebnější informace k dané události. Ať už místo konání, čas, pořadatele, cenu vstupného, apod. Veškeré události v tomto kalendáři Vás odkážou na články v sekci ,, Připravujeme „.

Kalendář akcí v Mladé Boleslavi a okolí

Přehled kulturních akcí v Mladé Boleslavi a přilehlém okolí odkazuje na festivaly, hudební koncerty, stěžejní divadelní akce, společenské akce, výstavy, společenských akce, akce pro děti, sportovní a další zajímavých akce konající téměř každý den.

[ecwd id=“172″]

 

Funguje jako menší náhrada našeho facebooku

Tento organizovaný diář akcí na webu ve formě menší náhrady události na facebooku. Zatímco náš facebookový profil je plný událostí, tento kalendář poskytne svému navštěvníkovi náhled na ty nejvíce žádané, zajímavé či netradiční akce z Mladoboleslavska.

Kde, kdy a jak vznikl současný kalendář? Jak počítat dny, měsíce a roky a nedopustit se nepřesnosti? Jsou dnešní kalendáře spolehlivé?

Bez kalendáře se lidé obešli naposledy před pěti tisíciletími. Rozvoj civilizace přinesl nutnost pořizovat záznamy o uplynulých dnech a plánovat budoucnost. Pravidla pro počítání času bylo třeba sjednotit.

Současný kalendář používá velká část zemí světa, ne však všechny. Islámské země se dodnes drží lunárního kalendáře tak, jak byl běžný ve starověku. Měsíce stejného jména se v islámském kalendáři stěhují po různých ročních obdobích. Nový rok se například každých sedmnáct let přesune ze zimy do léta.

Délka roku se již neodvozuje od oběhu Země okolo Slunce, ale stanovuje se pomocí atomových hodin. Jeden den roku odpovídá oscilaci izotopu cesia Cs 133, k níž dojde 290 091 200 500 000 000 krát. Je to přesnější určení délky roku, než je skutečná doba oběhu Země. Aby se obě hodnoty srovnaly, musí se atomovými hodinami měřený kalendářní rok jednou za několik let opravit přidáním jedné sekundy navíc.

Více informací o událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem  facebooku a google + .