Čechomor roztleskal Dům Kultury

Čechomor roztleskal Dům Kultury

Posted by

Čechomor v Mladé Boleslavi

Skupina Čechomor zavítala se svým turné do Domu Kultury.

Ve čtvrtek 24. května se uskutečnil v Domu Kultury v Mladé Boleslavi koncert kapely Čechomor, která přijela v rámci svého turné oslavujícího 30 let její existence. České a moravské lidovky ve folkrockovém podání přilákaly všechny věkové kategorie. Diváci se mohli těšit na známé písně, ale i na novinky z alba Nadechnutí.

Bez dlouhého povídání a úvodu začíná koncert písní Limbora. Publikum po jejím skončení reaguje bouřlivým potleskem a je jasné, že v tomto duchu se ponese celý večer. Čechomor vybírá to nejlepší ze svého repertoáru a získává si tak diváky, kteří už podupávají do rytmu a zpívají společně s kapelou.

Hostující Martina Pártlová ve skupině Čechomor

„Kam čert nemůže, nastrčí ženskou“, což je docela hanlivé přirovnání, ale v tomto případu je myšleno v dobrém. Na scéně se objevuje Martina Pártlová v modrobílých šatech s porcelánovým vzorem, které zdůrazňují její ženskost, ale i lidový ráz kapely. Následuje píseň Neber sobě a Když muziky hrály, která je z nového alba Nadechnutí. Martina Pártlová se své hostující pozice ujímá na výbornou. Kromě zpěvu tancuje, roztleskává publikum i „koketuje“ se členy kapely.

Skutečnost, že si Čechomor vybral moc dobře, když Martinu Pártlovou přizval ke spolupráci, dokládá píseň Proměny. Po prvních tónech skladby zpívá celý Dům Kultury. Mladí i staří, tlustí i hubeňouři – všichni znají text „A ty musíš býti má, lebo mi tě pán Bůh dá“. Dostáváme se do dokonalé euforie, až mi z toho běhá mráz po zádech a putuje až do konečků prstů. Chce se mi smát, chce se mi brečet, ale hlavně si užít tuhle chvíli.

Tímto však koncert teprve začíná. „Moc jsme se na vás těšili!“ povzbuzuje diváky zpěvák František Černý a s kapelou rozjíždí instrumentálku na irské téma. Začne pořádná vřava, kdy diváci tleskají a podupávají do rytmu, jak se to u správné irské melodie sluší. Čechomor po této jízdě nabídne pár písní ze svého nového alba Nadechnutí (Kdyby mě tak bylo a Blízko k tomu kameni). Na pódium se vrací Martina Pártlová, s kterou pějí diváci skladbu Tady jsem doma známou z reklamy na Kaufland.

Čechomor je Horká muzikantská krev

Kromě dlouholetých členů kapely (kytaristy a zpěváka Františka Černého a houslisty Karla Holase) a hostující Martiny Pártlové. Dostává svůj prostor i další muzikant, bubeník Matěj Lienert, který střihl sólo na bicí. Nenechá však diváky jenom nečinně přihlížet, ale za pomoci potlesku jim servíruje pořádný šrumec. Za zmínku stojí samozřejmě i výkony ostatních hudebníků. Adama Malíka, během koncertu střídá melancholický klarinet s elektrickou kytarou a Lukáše Čunty hrajícího na basovou kytaru.

Čechomor se loučí a představuje jednotlivě členy kapely. Poté odchází ze scény, avšak po ohlušujícím potlesku publika se vrací zpět na pódium. Před přídavkem probíhá křest nového alba s názvem Nadechnutí. Na scéně pak zůstává už jen Karel Holas a František Černý a v této poslední fázi koncertu slyšíme dlouho očekávané písně Mezi horami, Větříček a Velické zvony.

Čechomor 30 let na hudební scéně

Ačkoliv se kapela pohybuje na hudební scéně již 30 let, musíme uznat, že ze svého původního rytmu neztratila ani notu. Hýří energií a písně z nového alba, které zazněly i na tomto koncertu, jsou opravdu velkým nadechnutím pro skupinu Čechomor. Koncert jsme si maximálně užili a musíme říct, že nás kapela i mile překvapila, protože stále zraje jako víno. To nejlepší, které můžete ochutnat – české a moravské.

 

Více informací o nás a událostech v Mladé Boleslavi naleznete na našem facebooku a google +

5/5 - (14 votes)

Komentáře

Leave a Reply